Ülevaade Rohelise Kooli programmi tegevustest 2022-23 õa I poolaastal

Õppeaasta 2022-2023 Rohelise Kooli juhtlause on „Sõber loodus hoiab mind ja mina hoian teda“.

Rohelise Kooli programmi tegevused on mõjutanud lasteaiapere ümbritsevat elurikkust märkama ja hoidma.

Septembris toimetasid aiarühmad istutuskastide juures. Pähklipuu rühma lapsed koristasid kartulisaagi. Kevadel pandi mulda 2 kartulit ja sügisel võeti üles 11 kartulit. Põnevusega uuriti nn vana kartulit. Kartulitest valmisid ahjus maitsvad kartulikrõpsud, mis olid hoopis magusamad kui poe omad.

Kahjuks selleaastast maasikasaaki said lapsed vähe maitsta, sest sel ajal oli lasteaed suvepuhkusel.

Pirnipuu toimekad aednikud tegid aiakastid sügiseks korda.

Kord või kaks käisid kõik aiarühmad sügisel õppekäikudel Muuga aedlinna, et näha oma silmaga „Sügis minu linnas“. Lisaks võtsid koolieelikud taaskord osa Maailmakoristuspäevast, kus seekord korjati prügi, suitsukonisid jms just bussipeatuste juurest.

Oktoobris toimus mitu üritust Tervise ja heaolu eesmärgil – ülelasteaialine muusikapäev, lasteaia sünnipäev ja näitus lasteaiale kingitud 102 raamatust. Sportlikus plaanis toimusid eraldi spordipäevad sõimerühmadele ja aiarühmadele. Lisaks õppisid 4-7 aastased lapsed tundma õuealal kasvavaid puid, mida otsiti QR koodiga - Puuorinteerumine.

Koostöös Maardu linnavalitsusega oleme mitmel aastal novembri alguses ehtinud helkuripuud. Sel aastal otsustasime helkuritega kaunistada aia, kust iga möödakõndija sai võtta endale helkuri. Esimene helkuriaed sai helkuritest tühjaks juba koolma päevaga.

Novembris toimus Isadeparaad, kus koos isaga/perega käidi 2 km ringil lasteaia lähedal asuvatel tänavatel. Üritus sai palju positiivset tagasisidet ja leidis kajastust ajakirjas Maardu Panoraam. Detsembris toimus peredega I advendil ühine jJõulutulede süütamine lasteaia õuekuusel. Kindlasti kujuneb sellest üritusest traditsioon. II advendil kaunistasime koos lastega õuekuuse punutud südamepaeltega.

November onn teadagi hingedekuu. Lisaks mardi- ja kadrijooksule on oma koha leidnud Halloween.

Detsembris toimus aiarühmade traditsiooniline ühismatk Muuga jõulukuuse juurde. Sõimerühmadel oli aga õuekuuse juures ühismängud päkapikkudega.

Kokkuvõtet ilmestab väike pildigalerii.

Kokkuvõtte koostas Urve Meier RK programmijuht