Muuga Lasteaia juurdeehituse pidulik avamine

02.juuni 2022 oli meie majas väga tähtis päev, kuna saime pidulikult tähistada juurdeehituse valmimist ning tänada sellega seotud inimesi. Külalistel oli võmalus nautida meie uues kaunis saalis Jussikeste ja Krõllide etteasteid ning hiljem sai ka suu magusaks!

Meie maja tänu väljendab kõige paremini direktor Stella Lusmägi poolt üritusel peetud kõne:

Austatud Maardu linnapea, abilinnapead, kolleegid, külalised!

Täna on väga pidulik päev, sest on täitunud Muuga rahva suur unistus- me avame pidulikult Muuga Lasteaia uue osa.

Lasteaed avati 12.oktoobril 2018. aastal 4-rühmalisena. Siis selgus, et ootele jäi samapalju lapsi ja lasteaia järjekord üha pikenes. Linnavalitsus tegi otsuse, et lasteaeda tuleb laiendada.

Plaanide küpsemisest kuni uute rühmade avamiseni ei kulunud nelja aastatki. Uue osa rühmad avati 1.märtsil 2022.

Aga avamisega otsustasime oodata tänaseni, et saaksime kõik asjaosalised ja sõbrad külla kutsuda.

Nüüd saame pakkuda kaasaegset õpikeskkonda kaheksale rühmale, kuni 192le lapsele. Suurenenud on ka lasteaia personal. Peale rühma töötajate on meil meeskonnas nüüd ka majandusjuhataja, õppejuhile ja eripedagoogile lisaks on logopeed. Töötavad liikumis- ja muusikaõpetaja.

Uue osa valmimise üle oleme väga õnnelikud. Meil kaks ühesugust hoonet, mis on ühendatud valgusküllase galeriiga. Meil on ühe saali asemel nüüd 2 suurt saali. Ühes saame läbi viia liikumistegevusi ja saal kus me praegu viibime on muusikategevuste ja teiste ürituste korraldamiseks. Nagu te näete, saavad meie lapsed ka laval esinemist harjutada.

Majas on maaküte, energiat koguvad päikesepaneelid. Uue osa valmimisega saime ka juurde ruume laste huvitegevuseks. Paranenud on laste sportimisvõimalused. Uuele õuealale rajatakse spordiväljak jooksurajaga.

Mõnikord öeldakse kaunis kaunimaks. Meie võime öelda, et meie majal on topeltilu. Aasta Tehasemaja 2019 konkursil võitis lasteaia projekteerija Matek AS eripreemia parima värvilahenduse ja puidukasutuse eest. See on suur tunnustus. Meie ilusat lasteaiamaja on käidud vaatamas nii lähedalt kui kaugelt.

Ja kuigi me ei ole veel 4 aastasedki, oleme suutnud juba üht teist korda saata. Liitusime rahvusvahelise Rohelise kooli programmiga, meie tegevust tunnustati eelmisel aastal rohelise lipu omistamisega.

Selle lühikese ajaga oleme algatanud tegevusi, millest on saanud traditsioonid. Nt Muuga Lasteaia minimaraton või heategevusprojektid. Projekt koostöös Päästeametiga Hea tuju Loom või Muuga eakatele mõeldes projekt „Jagame jõulurõõmu“.

Traditsioonilised on ka meie ühisnäitused, kuhu kaasame ka peresid. Kahega neist saate täna ka tutvuda. Õues on näitus „Minu lemmiktegelane lasteraamatust“ ja siin saali seinal  fotokollaazid Minu Maardu, kus on kasutatud materjale Maardu ajakirjast Panoraam .

Progetiigri programmi toetusel kaasajastasime õpikeskkonda- koolitasime õpetajaid ja soetasime digi- ja robootikavahendeid.

Rühmadele nimede leidmiseks viidi läbi nimekonkurss. Konkursile laekus kaheksa pakkumist. Lasteaia personali ja hoolekogu hääletuse tulemusel osutus võitjaks pakkumine Puu.

Autor mõtestab oma ideed nii:

Puu:

Juured, mis hoiavad meid seotud maa ja koduga.

Tüvi- meie tugev selgroog.

Võra, meie sirutus päikese poole.

Rühmade nimed on inspireeritud Muuga aedlinna tänavanimedest. Lisaks olemasolevatele Muuga tänavanimedele on pakkumises ka kas uut nime, mida me pakume linnavalitsusele kui Muugale hakatakse uusi tänavanimesid otsima. Muugal ei ole veel Pihlapuu ja Pähklipuu tänavat. See on meie pakkumine.

Lasteaia laienemine meie piirkonnas on suurepärane kingitus noortele Muuga peredele.

Soovime tänada Muuga Lasteaia pere poolt kõiki, kes on panustanud uue osa valmimisse.

Meie laste suurim tänu kuulub teile, et sai valmis ilus maja suureks rõõmuks meile.

Hindamatu teene lasteaia juurdeehituseks on teinud Maardu linnapea ja tema meeskond. Aitäh, oleme uhked ja tänulikud oma ilusa maja üle.

Soovime üle anda tänukirjad ning Nimede puu pildi märkimaks Teie panust lasteaia valmimisse.

Soovime tänada Maardu linnapead Vladimir Arhipovit.

Täname lasteaia ehitajaid Tesron Ehitus meeskonda suure töö eest

Kaarel Runtal
Martin Puhm
Hannes Kold

Lasteaia mööbli  valmistas Kumer Saag OÜ.

Raul Kivi
Anneli Kivi
Jaanus Ritson

Ehitus toimus pr Rimma Partsi järelvalvel, kes jälgis, et töö oleks kvaliteetne

Muuga Lasteaia hoone ehitamiseks moodustas Maardu Linnavalitsus komisjoni, kes jälgis tööde käiku. Soovime tänada komisjoni liikmeid:
Aleksander Frosh
Vitali Rõtšov
Mihhail Pärli
Vaido Niinesalu,
Eduard Bernadt

Lasteaia nimekonkursi võitja on meie lasteaia lapsevanem ja töötaja Triin Niit.

Tahan tänada meie lasteaia töötajaid, kes andsid oma panuse uue maja tegevuse alustamisel.

Mälestuseks kingime kõikidele rühmadele pildi meie nimede puust.

Veelkord suur tänu teile kõigile!