Krõlli rühma lapsed osalesid haridusprogrammis "Amps troopikast"

Tunnustame Muuga Lasteaia õpetajaid Eneli Kilu ja Larissa Lantratit, kes töötasid välja Tallinna Ülikooli rühmatöö raames Tallinna botaanikaaiale haridusprogrammi "Amps troopikast".
Haridusprogramm valmis Tallinna botaanikaaia ja Tallinna Ülikooli koostöös ELU projekti raames.
Muuga Lasteaia Krõlli rühma lapsed olid esimesed, kellele võimaldati läbida haridusprogramm.
Haridusprogrammi „Amps troopikast” käigus loob laps erinevaid meeli kasutades seoseid tuttava ja tundmatu vahel. Botaanikaaia troopikas saab teada, millistelt taimedelt saadakse vilju argipäevase toidu ja joogi tarbeks. Programmi kestel selgub, millisest taimest valmistatakse šokolaadi, aga ka see, milline näeb välja riisitaim, kelle seemnetest tehakse putru või sushit. Mängides luuakse analoogilisi seoseid viie eksootilise taimega.
Võimalikud teemad, mille raames retk lasteaiast Tallinna botaanikaaia kasvuhoonetesse ette võtta, on näiteks järgmised: viljad meie toidulaual, troopiline elukeskkond, lemmiktoidud, keskkonnahoid, maiustamine, Tallinna vaatamisväärsused, kodulinn/kodukant, emadepäev/isadepäev.